Skocz do zawartości

Gabinet Zabiegowo - Diagnostyczny ?

gabinet zabiegowy gabinet zabiegowy diagnostyczny

73 odpowiedzi w tym temacie

#41 sylwek

Rezydent

• Świadczeniodawcy DOW NFZ
  • 514 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 06:56

Wyświetl postUżytkownik sylwek dnia 05 kwiecień 2012 - 11:10 napisał

Czy stwierdzenie w komunikacie z 30 marca, że czas pracy gabinetu diagnostyczno- zabiegowego powinien być tożsamy z czasem pracy poradni odnosi się do całkowitego czasu pracy poradni?

Ponawiam prośbę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie , gdyż ze względy na prowadzony proces kontraktowania poruszony problem jest bardzo istotny.

Użytkownik sylwek edytował ten post 11 kwiecień 2012 - 06:56

#42 DanutaN

Dyrektor

• Pracownicy DOW NFZ
  • PipPipPipPipPip
  • 3628 Postów:
  • Imię: Danuta
  • Nazwisko: Nowak
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 11 kwiecień 2012 - 08:01

Wyświetl postUżytkownik sylwek dnia 11 kwiecień 2012 - 06:56 napisał

Ponawiam prośbę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie , gdyż ze względy na prowadzony proces kontraktowania poruszony problem jest bardzo istotny.

Słowo ,,tożsamy'' w słowniku oznacza ,,niczym się nieróżniący, taki sam lub ten sam''
Czyli czas pracy gabinetu zabiegowego dla danej poradni musi być taki sam, niczym sie nieróżniący z czasem pracy poradni.

Cytat

nie wiem jak inni ,ale okuliści i ginekolodzy powinni zmienić nazwę np sterookulista lub duoginekolog, ponieważ nasze gabinety diagnostyczno-zabiegowe muszą wyglądać w zasadzie identycznie jak obecne,ale razy 2.W jednym gabinecie i w 1 lampie zobaczę ciało obce rogówki i popędzę do drugiej lampy szczelinowej w drugim gabineciku aby je usunąć.Mój pacjent przynajmniej jest ubrany, ale już widzę oczami wyobraźni" pląsy" u ginekologa

Wyjmowanie ciała obcego z oka nie wymaga oddzielnego gabinetu. Nie wszystkie procedury wymagają

Użytkownik DanutaN edytował ten post 11 kwiecień 2012 - 08:06

#43 Serapis

Rezydent

• 427 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 10:04

Może coś pokręciłem - ale zgodnie z załącznikeim 3 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej część B poz 15: 98.21-Usunięcie powierzchownego ciała obcego z oka bez nacięcia ma w wymaganiach dodatkowych (lp 2): gabinet zabiegowo-diagnostyczny. Chyba że coś się zmieniło i nie zauważyłem ale wtedy proszę o "naprostowanie".

#44 lek

Stażysta

• 19 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 10:14

Wyświetl postUżytkownik DanutaN dnia 11 kwiecień 2012 - 08:01 napisał

Słowo ,,tożsamy'' w słowniku oznacza ,,niczym się nieróżniący, taki sam lub ten sam''
Czyli czas pracy gabinetu zabiegowego dla danej poradni musi być taki sam, niczym sie nieróżniący z czasem pracy poradni.

Wyjmowanie ciała obcego z oka nie wymaga oddzielnego gabinetu. Nie wszystkie procedury wymagają
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra zał nr 3 kod ICD- 9 98.21 Usunięcie powierzchownego ciała obcego z oka bez nacięcia pozostałe wymagania gabinet diagnostyczno-zabiegowy

#45 mik

Rezydent

• 206 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 10:57

Jaka jest wymagana minimalna powierzchnia gabinetu diagnostyczno-zabiegowego oraz jaka jest wymagana wysokość wykończenia kafelkami 1,6m , 2m czy do sufitu. ( dotyczy przychodni , ZOZ-u)

#46 sylwek

Rezydent

• 514 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 12:48

Wyświetl postUżytkownik DanutaN dnia 11 kwiecień 2012 - 08:01 napisał

Rozumiem słowo "tożsamy" niemniej jednak w dalszym ciągu treść komunikatu budzi moje wątpliwości w stosunku do zapisów w zarządzeniu Prezesa NFZ. Wobec powyższego proszę o podanie podstawy prawnej reprezentowanego przez Państwa stanowiska.

#47 DanutaN

Dyrektor

• Pracownicy DOW NFZ
  • PipPipPipPipPip
  • 3628 Postów:

Napisano 11 kwiecień 2012 - 15:11

Wyświetl postUżytkownik sylwek dnia 11 kwiecień 2012 - 12:48 napisał

Rozumiem słowo "tożsamy" niemniej jednak w dalszym ciągu treść komunikatu budzi moje wątpliwości w stosunku do zapisów w zarządzeniu Prezesa NFZ. Wobec powyższego proszę o podanie podstawy prawnej reprezentowanego przez Państwa stanowiska.
Czy Pan ćwiczy mój wzrok pisząc taką małą czcionką ;)

Ale o jaki zapis Panu chodzi konkretnie?

Rozumiem, że chce Pan aby poradnia pracowała np. od 8-18, a gabinet bedzie pracował od 8-10 - i wtedy bedzie Pan wykonywał procedury zabiegowe, a po godz. 10 już nie? a potem zabiegowy przejmuje kolejna poradnia też na 2 godziny ...itd.
Czy może ja czegoś nie rozumiem...? :(

#48 sylwek

Rezydent

• 514 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 07:40

Wyświetl postUżytkownik DanutaN dnia 11 kwiecień 2012 - 15:11 napisał

Czy Pan ćwiczy mój wzrok pisząc taką małą czcionką ;)

Ale o jaki zapis Panu chodzi konkretnie?

Rozumiem, że chce Pan aby poradnia pracowała np. od 8-18, a gabinet bedzie pracował od 8-10 - i wtedy bedzie Pan wykonywał procedury zabiegowe, a po godz. 10 już nie? a potem zabiegowy przejmuje kolejna poradnia też na 2 godziny ...itd.
Czy może ja czegoś nie rozumiem...? :(

Dokładnie o to chodzi.

#49 DanutaN

Dyrektor

• Pracownicy DOW NFZ
  • PipPipPipPipPip
  • 3628 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 09:10

Wyświetl postUżytkownik sylwek dnia 12 kwiecień 2012 - 07:40 napisał

Dokładnie o to chodzi.
Ogólne warunki umów
Rozdział 3 Warunki udzielania świadczen.

#50 NowyDwor

Rezydent

• 121 Postów:
  • GG: 7320199
  • Imię: Piotrek

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:11

Wyświetl postUżytkownik DanutaN dnia 12 kwiecień 2012 - 09:10 napisał

Ogólne warunki umów
Rozdział 3 Warunki udzielania świadczen.

Witam! proszę o uściślenie , który paragraf mówi o gabinecie zabiegowym, bo jakoś się nie mogę dopatrzeć.
A tak właściwie to w kodach resortowych obecnych nie ma nazewnictwa "gabinet diagnostyczno-zabiegowy" jest "gabinet zabiegowy".

Użytkownik NowyDwor edytował ten post 12 kwiecień 2012 - 11:14

#51 13apostol

Rezydent

• 143 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:22

Milo by bylo uzyskac jednoznaczna odpowiedz. Ja rowniez w ogolnych warunkach tego nie widze.
Kazdy interpretuje od siebie a nie ma oficjalnego stanowiska DOWNFZ w tej sprawie.

#52 lek

Stażysta

• 19 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:34

Wyświetl postUżytkownik 13apostol dnia 12 kwiecień 2012 - 11:22 napisał

Milo by bylo uzyskac jednoznaczna odpowiedz. Ja rowniez w ogolnych warunkach tego nie widze.
Kazdy interpretuje od siebie a nie ma oficjalnego stanowiska DOWNFZ w tej sprawie.
jak dotrzeć do warunków. Proszę o odnośnik

#53 13apostol

Rezydent

• 143 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:36

http://www.mz.gov.pl...y=596&ma=010594

#54 lek

Stażysta

• 19 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:46

Wyświetl postUżytkownik 13apostol dnia 12 kwiecień 2012 - 11:36 napisał

Dziękuję

#55 mirko

Rezydent

• 94 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:23

W Zarządzeniu nr 29/2011/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 14.06.2011 w rozdziale 3 par.8 mowa jest o konieczności posiadania gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, reszta wg mnie jest nadinterpretacją naszego Oddziału(że nie może to być gabinet POZ,że godziny gabinetu muszą być takie same jak godziny poradni itd.)

Użytkownik mirko edytował ten post 12 kwiecień 2012 - 12:25

#56 mirko

Rezydent

• 94 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:24

Z dnia 14.06.2011 oczywiście

#57 Johnnie

Rezydent

• 77 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 13:31

Zapytam aby się upewnić czy nadal jest tak jak przy ostatnim aneksowaniu tzn.

Gabinet zabiegowo-diagnostyczny ma być wykazany tylko w sprzęcie i nie musi być wpisany do komórki u Wojewody w rejestrze??? (w przypadku NZOZów)

#58 DanutaN

Dyrektor

• Pracownicy DOW NFZ
  • PipPipPipPipPip
  • 3628 Postów:

Napisano 12 kwiecień 2012 - 13:31

Wyświetl postUżytkownik NowyDwor dnia 12 kwiecień 2012 - 11:11 napisał

Witam! proszę o uściślenie , który paragraf mówi o gabinecie zabiegowym, bo jakoś się nie mogę dopatrzeć.
A tak właściwie to w kodach resortowych obecnych nie ma nazewnictwa "gabinet diagnostyczno-zabiegowy" jest "gabinet zabiegowy".

chwila chwila!!! Proszę przeczytać moją rozmowę z p. Sylwkiem. Rozmowa tyczy harmonogramu pracy poradni, który ma być tożsamy z harmonogramem pracy zabiegowego gabinetu i podstawy prawnej takiego twierdzenia!

Zacytowałam zatem OWU dlatego aby uzmysłowić, iż nie można świadczyć usług kompleksowo w momencie kiedy poradnia jest czynna 8 godzin, a zabiegowy tylko 2 godz. bo przez 6 godzin ta poradnia nie będzie mogła świadczyć wszystkich usług kompleksowo - tylko usługi wybrane - w tym wypadku niezabiegowe.

#59 NowyDwor

Rezydent

• 121 Postów:
  • GG: 7320199
  • Imię: Piotrek

Napisano 13 kwiecień 2012 - 08:08

Witam! Bardzo proszę o nie nadinterpretowywanie "kompleksowości udzielania świadczeń". Kompleksowość nie oznacza jednoczasowości udzielania określonych świadczeń, ale zapewnienie pacjentowi dostępu do świadczeń gwarantowanych czy też określonej diagnostyki np. przez umowy podwykonawcze. Dlaczego podnosicie Państwo kwestię gabinetu zabiegowego tak rygorystycznie dopiero teraz gdy jesteśmy już w trakcie kontraktowania. Taka interpretacja gabinetu zabiegowego wymaga odrębnych gabinetów dla każdej poradni ( czyli co - przebudowujemy przychodnię?) lub stworzenie odrębnego gabinetu dla potrzeb poradni specjalistycznych i zarejestrowanie go w rejestrze wojewody. Poza tym nie wszystkie świadczenia zabiegowe przebiegają z naruszeniem ciągłości tkanek.

#60 mik

Rezydent

• 206 Postów:

Napisano 13 kwiecień 2012 - 09:24

Wyświetl postUżytkownik Johnnie dnia 12 kwiecień 2012 - 13:31 napisał

Zapytam aby się upewnić czy nadal jest tak jak przy ostatnim aneksowaniu tzn.

Gabinet zabiegowo-diagnostyczny ma być wykazany tylko w sprzęcie i nie musi być wpisany do komórki u Wojewody w rejestrze??? (w przypadku NZOZów)

Dwukrotnie dopytywałam o to w NFZ .Jest tak jak piszesz. Gabinet zab-diagn. nie musi być wpisany do Wojewody , musi być w zasobach i musi mieć odbiór sanepidu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych